PKP CARGO INTERNATIONAL kontynuuje rozwój przewozów na południe Europy

Pod koniec listopada międzynarodowy przewoźnik     kolejowy PKP CARGO INTERNATIONAL, należący do Grupy PKP CARGO, uruchomił nową regularną linię kolejową między słoweńskim portem Koper a terminalem w Mielniku w Republice Czeskiej.

Połączenie obsługuje przesyłki kontenerowe dla dużej firmy logistycznej i będzie realizowane przez cały 2021 rok. W ten sposób w korytarzu północ-południe obserwujemy dalszy wzrost przesyłek międzynarodowych, transportowanych przez Grupę PKP CARGO.

Od końca listopada 2020 roku PKP CARGO INTERNATIONAL uruchamia jeden pociąg tygodniowo. Przewoźnik zakłada jednak możliwość zwiększenia liczby tych pociągów w przyszłości. Umowa na przewozy regularne została podpisana na cały 2021 rok.

Dzięki spółkom zależnym PKP CARGO INTERNATIONAL HU na Węgrzech i Primol-Rail na Słowenii, przewozy intermodalne realizowane są na własnej licencji i wyłącznie lokomotywami wielosystemowymi.

– Rozwój transportu międzynarodowego w korytarzu północ-południe oraz bezpośrednie połączenie intermodalne między Republiką Czeską a portami Morza Adriatyckiego to ważny element naszej strategii na przyszłość. Transport kombinowany i bezpośrednie połączenie Europy Środkowej ze słoweńskim portem Koper od wielu lat jest integralną częścią naszego portfolio usługowego. Mamy w tym duże doświadczenie, a nasi klienci są bardzo zadowoleni z tych przesyłek – mówi Maciej Walczyk, prezes Zarządu PKP CARGO INTERNATIONAL.

Nowa linia Mielnik-Koper jest uzupełnieniem innych długoterminowych i regularnych przewozów kolejowych i intermodalnych, które Grupa PKP CARGO realizuje kilka razy w tygodniu w obu kierunkach w korytarzu północ-południe do i z Europy Środkowej oraz portu Koper. Są to np. połączenia: Paskov-Koper, Trnava-Koper lub Karviná-Koper.

– Nowa linia z portu Koper do Mielnika, którą Grupa PKP CARGO INTERNATIONAL obsługuje we własnym zakresie i własnym taborem oraz inne połączenia z portami, otwiera możliwości biznesowe i możliwości dla innych globalnych operatorów logistycznych i przewoźników, którzy przewożą kontenery do europejskich portów drogą morską – dodaje Maciej Walczyk.